Dnes je Pondělí 23 duben 2018, svátek má Vojtěch

Svěžíma očima - mýma očima

Bezačínská Jana - 18 let, 31.05.2007, rubrika: Reflexe a poznámky
V sobotu 21. dubna 2007 se konal první ročník festivalu filmové a televizní tvorby dětí a mládeže s názvem Svěžíma očima. Rozhodla jsem se do soutěže zaslat vlastní pořad, a tak se aktivně zapojit do boje o zajímavé ceny.

V sobotu 21. dubna 2007 se konal první ročník festivalu filmové a televizní tvorby dětí a mládeže s názvem Svěžíma očima. Rozhodla jsem se do soutěže zaslat vlastní pořad, a tak se aktivně zapojit do boje o zajímavé ceny.
Program pro samotné účastníky začínal už okolo poledne, a to několikahodinovým povídáním s porotci. Samozřejmě pro každého z nás bylo důležité dozvědět se, co je potřeba vylepšit a na co si dávat příště při natáčení pozor. Ale jelikož by se jednalo asi o osmihodinové promítání, tak jsem, bohužel, viděla pouze krátké ukázky od přítomných soutěžících. A proto mnohokrát nevím, co vlastně tvůrci chtěli svým například hraným filmem říci. Což je docela škoda. Bylo to poprvé, co jsem měla možnost shlédnout příspěvky od ostatních účastníků a také se s některými osobně setkat.
Po vyčerpávajícím čtyřhodinovém sezení jsme měli možnost si krátce prohlédnou město Liberec, ve kterém festival probíhal. Na večer bylo naplánováno slavnostní vyhlášení výherců v pěti soutěžních kategoriích. Byly to kategorie zpravodajství, reportáž, publicistika, hraná tvorba a nakonec speciální cena poroty. Pro mě byla rozhodující ta druhá, tedy reportáž. Ortel byl vyřčen z úst jednoho z porotců, konkrétně žurnalisty Petra Koubského, a to, že vítězem v kategorii reportáž nad 15 let se stal pořad Víš, co hraješ? Curling od Jany Bezačínské. Přirozeně jsem měla z ocenění velikou radost, kterou navíc podtrhlo to, že se jednalo o mé první natáčení v životě. Celé slavnostní vyhlášení bylo ale bohužel provázeno technickými problémy při promítání, což svým způsobem znehodnotilo výherní snímky.
Celkově však byl festival moc povedený a těším se na další ročník, který byl, jak se patří, ještě večer zahájen. Poznámky porotců mi budou přínosem do dalšího vytváření pořadů či jiné televizní tvorby, a setkání s ostatními tvůrci bylo také velmi zajímavé. Teď už jen stačí popřát hodně štěstí, jak pořadatelům, tak i budoucím účastníkům do dalších let.


Počet hlasů: 10458, aktuální průměr: 2.5618
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Byl to sen!
2 ) Svěžíma očima - mýma očima
3 ) Jaká je budoucnost a smysl vrcholového sportu
4 ) Jak se dělá televize
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané