Dnes je Pondělí 23 duben 2018, svátek má Vojtěch

Oběť zločinu pachatelem

Košatka Pavel - 16 let, 22.08.2007, rubrika: Reflexe a poznámky
Před koncem školního roku jsme se školou navštívili pořad sexuologa Radima Uzla, na kterém mě zaujal jeden příběh. A chtěl bych se o něj s vámi podělit.

Jde totiž o příběh smutný a poučný zároveň. Tento příběh nám řekl nejznámější český sexuolog Radim Uzel na závěr naší besedy v Domě Barikádníků v Praze.

Příběh je o dívce, která pořádala oslavu svých 15. narozenin. Slavila je den předem. Její rodiče byli tak ochotní a nechali jí volný byt, protože jí plně věřili a věděli (spíš doufali), že neudělá žádnou hloupost.

Po oslavě se dva její kamarádi nabídli, že jí pomohou s úklidem. Dívka přikývla a společně se pustili do úklidu.
Po úklidu však oba čtrnáctiletí chlapci dívku znásilnili.

Až po činu si vše uvědomili a snažili se ji přemluvit, aby nic neřekla. Že toho litují, mají celý život před sebou, atd. Dívka nakonec souhlasila a slíbila, že nic nepoví.
Tím ale příběh nekončí.

Odbila půlnoc a chlapci, jako vyjádření díků, koupili lahve vína. Všichni se opili a dívka se s chlapci znovu vyspala. Tentokrát už dobrovolně.

Když se vrátili rodiče, tak dívka mohla lhát sebevíc. Nakonec jim vše pověděla a celá věc se dostala až před soud. Bohužel české zákony jsou neúprosné a v mnohém i nespravedlivé.

Jaké bylo překvapení rodiny dívky, když ji odsoudili za zneužití dvou nezletilých chlapců. Ano, dívce bylo v době druhého styku 15 let, takže prakticky chlapce znásilnila.

Dle mého názoru je tento příběh typickou ukázkou mladé nerozvážnosti, která může být potrestána. Zajímal by mne i váš názor, zkuste ho napsat do diskuze pod článkem. Anebo si alespoň odneste něco z tohoto smutného příběhu.


Počet hlasů: 8953, aktuální průměr: 2.5635
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Golem - řadový muzikál
2 ) Superstar
3 ) Queen v Praze
4 ) Můj koníček - Herectví
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané