Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Recenze filmu: Ďábel nosí Pradu

Palečková Kateřina - 17 let, 18.09.2007, rubrika: Kritiky a recenze
"Sen se rozplyne s Pradou."
Krutá pravda. Film, který mi otevřel oči. A můj sen o novinařině se začíná rozplývat...
(The Devil wears Prada, USA 2006)

Nejnovější komedie známého režiséra Davida Francela (Sex ve městě, Vincentův svět) Vám přinese nový pohled na Vašeho šéfa.

Film vznikl podle stejnojmenného románu Lauren Weisbergerové. V hlavních rolích Anne Hathaway jako naivní Andy Sachs a Meril Streep jako nejmocnější žena módního průmyslu Miranda Priestly.

New York. Právě dostudovaná Andrea Sachs je přijata do práce ("práce, pro kterou by miliony dívek zabíjely") jako druhá asistentka mocné a vzdělané Mirandy Priestly, nelítostné šéfky módního magazínu Runway. Andrea sní o tom být novinářkou, a tato práce by jí otevřela dveře do světa, ale...

Andrea se obléká jednoduše, o Mirandě nikdy neslyšela a Runway nikdy nečetla. První asistentka Emily Andreu tvrdě, ale dobře uvede do světa módy a módní stylista Nigel Andree pomůže s oblékáním. Andrea, přezdívaná Andy, pochopí, že úspěch v módním světě vyžaduje velké oběti – k nevelkému nadšení Nigela, jejího přítele.

Snímek pevně stojí na hereckém výkonu Meril Streep. Anne Hathaway nemá větší možnost se ve filmu prosadit a zaujmout diváka jako osobnost (zřejmě vinou scénáře). Konec filmu je celkem předvídatelný, takže divákův zájem po polovině filmu upadá. Přes nedostatky filmu je úlevné, že poslední slovo má opět Meril Streep.

Pro mne je komedie pojatá velmi realisticky. I přes zastrašující podmínky uplatnění se v "dospěláckém světě" si půjdu za svým snem stejně jako Andrea. Tak mi držte palce...


Počet hlasů: 10627, aktuální průměr: 2.5196
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Recenze filmu: Ďábel nosí Pradu
2 ) Můj ráj na zemi
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané