Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

WENDERS VÝSTAVA

Koutníková Martina - 15 let, 29.09.2007, rubrika: Kritiky a recenze
20. září 2007 se na Hlavní nádraží dostavil jistý vlak. Na tom by samo o sobě nebylo nic zvláštního, ale tento vlak není určen k přepravě osob ani k přepravě nějakého nákladu. Jde o speciální vlak, ve kterém se nachází výstava.

Jedná se o projekt Českých drah a Leica Gallery Prague, kteří letos posílají tento speciální vlak na návštěvu 19 českých a moravských měst. Není to jejich první společný projekt. V roce 2005 uskutečnili výstavu fotografií dělníků – Workers fotografa M.Salgada, která byla velice úspěšná a shlédlo ji 63 000 návštěvníků. Jejich druhým projektem byla výstava obsahující fotografie A. Kratochvíla, kterou shlédlo 45 000 návštěvníků.

Letošní výstava nazvaná Wenders nabízí dvě zcela rozdílné části. Ve vlaku jsou vystaveny fotografie známého režiséra, básníka a fotografa Wima Wenderse a jeho manželky Donaty Wenders.

V prvním vagonu se nachází část výstavy nesoucí název Buena vista social club, která obsahuje nejen fotografie zachycující atmosféru ze stejnojmenného filmu, ale i povídky a texty písniček.

V druhém vagonu je část nazvaná The million dollar hotel představující fotografie zachycené při natáčení filmu The million dollar hotel a vedle nich zde naleznete i texty písniček napsané Bonem Voxem pro tento film.

Kromě výstavy Wenders zde ještě narazíte na vedlejší projekt s názvem Každý z nás je umělec, jehož letošní téma je Moje rodina.

Na Hlavním nádraží bude vlak s výstavou k vidění do 19.10. a pak se přesune na Brno Invex, kde 27.10. bude výstava ukončena.

Já jsem tuto výstavu navštívila dva dny po příjezdu na Hlavní nádraží a myslím si, že je velice vydařená. Obdivuji nápad i provedení tohoto projektu, na kterém je vidět, že obyčejný vlakový vagon jde jinak a originálně využít pro uměleckou tvorbu. Když procházíte vagony, na chvíli zapomenete, že jste ve vlaku.

Myslím, že je škoda nejít se na výstavu podívat. Vstupné je velice přijatelné, atmosféra, která zde je, stojí za to a ke všemu si můžete koupit pohledy, na kterých jsou fotky z obou filmů, nebo různé plakáty a obrazy.

Výstava je denně otevřena od 10:00 od 22:00.
Vstupné: plné 50 Kč, snížené 30 Kč a děti do 14 let zdarma

Bližší informace najdete zde:
http://www.cd.cz/index.php?action=section&id=33075


Počet hlasů: 9922, aktuální průměr: 2.5668
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) WENDERS VÝSTAVA
2 ) Ďábel nosí Pradu
3 ) Kniha života
4 ) Seznamovák
5 ) Život je boj
6 ) Podzim je tady
7 ) Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
8 ) Chaos v přecpaném autobuse
Další autorovy články >>
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané