Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Lucie Bílá opět českou slavicí

Kořínek Ondřej - 23 let, 14.12.2007, rubrika: Reportáže
V sobotu 8. 12. se jako každoročně rozdávaly ve Státní Opeře hudební ceny Český Slavík Mattoni 2007. Moderování se po dvouleté pauze opět ujal mladý, vtipný a vynikající moderátor Leoš Mareš, který bavil lidi v sále i u televizních obrazovek.Největší smůlou byla absence dvou vítězů, a to Karla Gotta a skupiny Kabát, kteří měli asi něco lepšího na práci.
Ovšem i bez nich to byl zajímavý večer. Mě zaujala nejvíce vystoupení Divokého Billa, Anety Langerové, která zazpívala na živo, a Ewy Farné. Té mi bylo později líto, že nic nevyhrála. Ewa za sebou na pátém místě nechala Helenu Vondráčkovou, ale chybělo ji asi devět tisíc hlasů na Lucii Vondráčkovou na třetím místě. Ewa později přiznala, že byla velice mile překvapena. Vítězkou v její skupině se stala devítinásobná slavice Lucie Bílá. Leoš Mareš k tomu dodal, že pokaždé když on slavíka nemoderuje, tak Lucka nevyhrává. Že by takový talisman?

Nejlepším zpěvákem je Karel Gott, nikdo ani nečekal nic jiného. Kabáti jako vítězná skupina, mě asi potěšili nejvíce. Zažil jsem ovšem mírný šok, když se na obrazovce v sále objevovali interpreti nominovaní na Objev roku. Ani jednoho jsem neznal. Vyhrál Josef Vágner, který tam byl i se svým otcem a jak jsem se mohl později přesvědčit, je to docela milý klučina. Akorát ho možná trochu zaskočilo tolik blesků a pozornosti.Nevím, jestli to bylo vidět v televizi, ale Gipsy.cz při svém vystoupení rozbil mikrofon. Jestli ho zaplatil jsem se nedopátral.

Utajovaným zahraničním umělcem byla Benassi Bros. Při jejím vystoupení v sále se mi zdálo, že to diváky šokovalo a nečekali takový rozjezd v podobě taneční hudby.

Do soutěže letos nejvíce hlasovala věková skupina mezi 20 a 30 lety a celkem přišlo 125 815 hlasů. Tak mám takový pocit, že i VyVolený Milan dostal tolik hlasů. Stal by se snad i absolutním slavíkem?V tomto ročníku nebylo moc překvapení a tak jste si žebříček mohli sestavit sami. Na druhou stranu mě velice potěšili účinkující a jejich výběr. Svou hvězdu si tu vybral opravdu každý. Díky nim to nakonec byla skvělá show a příjemně strávený sobotní večer.

Co se dělo když se kamery vypnuly? Kdo byl hvězdou večírku? A kdo na večírek vůbec nedorazil? Dozvíte se v příštím článku o zákulisí Českého Slavíka.


Počet hlasů: 9823, aktuální průměr: 2.5848
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Hudební ceny Óčka: Mladí Airfare i Dan Landa
2 ) Óčko bude předávat hudební ceny
3 ) Na party s Českými Slavíky
4 ) Lucie Bílá opět českou slavicí
5 ) ČESKÝ SLAVÍK MATTONI, prestižní soutěž roku se blíží
6 ) Jak fotografovat v pražské zoo
7 ) Setkání jízdních policií
8 ) Jágr team na Máchově jezeře
Další autorovy články >>
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané