Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Tajný deník Adriana Molea

Hrudka Petr - 16 let, 06.03.2008, rubrika: Kritiky a recenze
Ještě, než jsme se po škole rozešli na pololetní prázdniny a dostali svá vytoužená vysvědčení, vydali jsme se navštívil hradecké divadlo Drak, kde nám zahráli známou divadelní hru na motivy stejnojmenného románu britské spisovatelky Sue Townsendové Tajný deník Adriana Molea.

Už podle počátečního smíchu z řad přítomných diváků jsem usoudil, že se Tajný deník Adriana Molea líbil a jak by ne! Vždyť je to (byl) nejúspěsnější román své doby, který se dočkal mnoha divadelních, ale i filmových zpracování.
Doufám, že nebudete brát v úvahu moji „zaujatost“, jelikož jsem recitoval úryvky v národním kole soutěže dětských recitátorů. Ale i tak se mi, a samozřejmě nejen mě, divadelní zpracování divadla Drak, s režií Jakuba Krofty, líbilo a myslím, že se hercům jejich herecké výkony opravdu povedly na jedničku. Obzvlášť musím pochválit Jana Popelu, který si v této divadelní hře zahrál nejen Barryho, který Adriana obírá o peníze a svačinu, ale také vynikajícím způsobem sehrál role psů Harryho (pes Adriana) a Šavle (pes Berta Baxtera – důchodce, o kterého se Adrian později stará), za což sklidil od diváků určitě velký obdiv!
V divadelní hře Tajný deník Adriana Molea se s humorným podtextem dozvídáme Adrianův (v podání Jiřího Kohouta) pohled na tehdejší svět, kdy dospívá a prožívá začátek puberty, a zároveň jeho vztah k rodičům, spolužákům, učitelům, ale hlavně začátek svého milostného románku s krásnou spolužačkou Pandorou, kterou mu stejně přebere rival, ale zároveň i „kamarád“ Nigel.
A aby hru herci trochu zpestřili, tak do své inscenace přidali i vybrané písně známé švédské popové skupiny ze 70. a první poloviny 80. let 20. století Abby, které nastudoval a pro Tajný deník upravil Jiří Vyšohlíd (otec Adriana a ředitel školy).
Nakonec se snad dá jen říct, že se hercům divadla Drak představení Tajný deník Adriana Molea opravdu povedlo a můžeme se těšit, že k nim zase někdy zavítáme!

Tajný deník Adriana Molea, Divadlo DRAK 2006, Režie: Jakub Krofta, Výprava: Marek Zákostelecký, Dramaturgie: Zora Vondráčková, Hudba: ABBA v nastudování Jiřího Vyšohlída, Světla a zvuk: Milan Steklík, Hrají: Jiří Kohout, Pavla Lustyková, Jiří Vyšohlíd, Ivana Bílková, Milan Žďárský, Jan Popela, Redy Vávra, Libuše Bogostová, Pavel Černík
Zdroj: www.draktheatre.cz


Počet hlasů: 10694, aktuální průměr: 2.5116
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Tajný deník Adriana Molea
2 ) Bratrstvo Kočičí pracky v Gymplu!
3 ) Kniha Jaroslava Šimsy: Úzkost a naděje – Angst und Hoffnung
4 ) Cesta do Lán aneb Cesta tam a zase zpátky
5 ) Loutkařský soubor „Spolu, ale každý sám“ měl v Jaroměři premiéru s představením „O zasloužilém vrabci“
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané