Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Metalový dudák opět v Česku

Petríčková Lucie - 20 let, 17.03.2008, rubrika: Reportáže
Poměrně v tichosti proběhly přípravy na koncert americké alternativ metalové skupiny Korn. Jeden z mnohých důvodů byl pravděpodobně ten, že se měl odehrát, ne v hlavním městě, ale až na daleké Moravě. V Ostravě jsme už na plakáty plánovaného koncertu naráželi častěji.

Když jsme dorazili na místo konání koncertu, do ostravské ČEZ arény, byla jsem mile překvapena. Musím pochválit celou organizaci akce. Nesetkali jsme se zde s žádnými mačkanicemi, nebyl problém přesunout se z místa na místo. Ani na pivo se nečekaly monstrózní fronty a jeho cena nebyla přemrštěná.
Samotný koncert byl opravdu skvostný zážitek, i když mi předkapely nepřišly nějak zvlášť průbojné. První byla v žánru punk-emo, což zrovna není moje krevní skupina. Druhá měla v čele vokalistku, která mírně pištěla a mně osobně připomínala extravagantní islandskou zpěvačku Björk. Nástup Kornů na scénu byl velmi působivý. Za pomalých táhlých tónů intra z jejich nejnovějšího alba Untitled, na kterém se nachází hit Evolution, se barevně osvětlovalo plátno a na něm obraz již zmíněného alba.
Světelný výbuch nastal při prvních rázných tónech skladby Right Now, kdy na pódium přiběhl baskytarista Reginald "Fieldy Snuts" Arvizu. Po něm se vyplížil i frontman skupiny Jonathan Davis, tradičně oděn do skotské sukně v černém provedení a v ladících podkolenkách. Po úvodním bas-kytarovém sólu Fieldyho se fanoušci během velmi krátké chvilky dostali do varu. Kromě tradičního složení kapely na jevišti přibyl i člověk, který Davisovi jen dozvučoval. Skákal po podiu a vypadal jak fretka na tripu. Frontman rovněž působil velmi energicky. Štrádoval si to kolem aparatury tam a zpátky svou typickou pseudo-modelovskou chůzí.
Zlatý hřeb koncertu představovalo, za bouřlivých ovací fanoušků, sólo na dudy. Během večera jsme měli možnost slyšet spoustu skladeb – jak starých šlágrů, jako je například vzrušující A.D.I.D.A.S., melancholická Love Song nebo dále Somebody Someone a Got The Life, tak i nových písní z aktuálního alba.
Korni sice na pódiu vydrželi maximálně hoďku a půl, ale musím uznat, že jsem si celý koncert vychutnala a vůbec jsem nelitovala dlouhé cesty skoro přes půlku republiky. Jen snad jedinou připomínku bych měla k zajištění dopravy po koncertě. Sice jezdily jakési blíže neoznačené tramvaje, ale nikde nebyl žádný náhradní jízdní řád.


Počet hlasů: 13702, aktuální průměr: 2.9945
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) A s dětstvím je konec
2 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
3 ) Masters of Rock 2008
4 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
5 ) Vizovice Rock - Metal party
6 ) Léto ve znamení festivalů
7 ) Metalový dudák opět v Česku
8 ) Komiks
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané