Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Mrazení Sněhové královny

Palečková Kateřina - 17 let, 05.05.2008, rubrika: Kritiky a recenze
Stavovské divadlo uvedlo 24. 4. 2008 v premiéře hru Národního divadla - Sněhová královna. Podle světoznámé pohádky Hanse Christiana Andersena ji napsala Iva Klestilová.

Děj pohádky určitě zaujme celou rodinu. Na své si přijdou malí diváci i dospělí. V hlavních rolích mohou zhlédnout například Ivu Janžurovou jako babičku, Miluši Šplechtovou jako Sněhovou královnu nebo Kateřinu Holánovou jako Gerdu.

Příběh se odehrává v prostředí speciálních efektů. Pozadí je promítáno na speciální zrcadla. Divák je díky tomu přímo vtažen do děje. Sněhová královna se svými krásnými bílými šaty působí velmi chladně až hrůzostrašně, stejně tak jako při babiččiných dramatických scénách běhá mráz po zádech. Důležitá postava Gerdy, hledající Káje, je během představení ve stínu hereckého výkonu Vojtěcha Dyka alias Havrana nebo i Vladimíra Javorského alias Soba, jejichž podání je pro diváka mnohem zajímavější a často i zábavnější.

Ve hře jsem sama zaregistrovala několik vtipných politických poznámek, které jistě pobavily dospělé obecenstvo, ale menší diváci zůstali na chvíli v nechápajícím tichu. Osobně mě nejvíce zaujala postava i herecký výkon Vojtěcha Dyka, kterému role Havrana padla jako ušitá. Publikum dokázal pobavit svojí perfektní animací havrana i skvělým humorným podáním textu.

Hra je velmi poutavá, s výstižným obsazením rolí a poutavým výkonem herců.


Počet hlasů: 8933, aktuální průměr: 2.5970
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Recenze filmu: Ďábel nosí Pradu
2 ) Můj ráj na zemi
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané