Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Léto ve znamení festivalů

Petríčková Lucie - 20 let, 18.06.2008, rubrika: Aktuality
Léto je už tu a vy si lámete hlavu co podniknout? Jediná možnost jak uniknout rodičům, co vám už od května balí kufry na chatu, je vyrazit na nějaký festival. Koná se jich na našem území požehnaně a je už jen na vás, na jaký se vydáte.

Jakožto přívrženec ráznějších tónů jsem pro vás vybrala tři, dle mého názoru nejatraktivnější.
Masters of rock 2008 (od 10. do 13. července) se již tradičně konají ve velmi atraktivní lokalitě. Kdo z nás nezatoužil někdy se podívat do areálu vizovické likérky R. Jelínka? Pořadatelé opět nezklamali a i letos se na podiích předvedou jedny z nejzářivějších hvězd rockového nebe. Hned první den vystoupí americká industrial metalová skupina Ministry. Den poté se na scénu dostanou české skupiny jako oblíbení Jaksi Taksi nebo Totální Nasazení. Rovněž by byla škoda propásnout finskou Apocalypticu. Tento festival je skvělá volba pro „milovníky čistých botek“, protože je velmi dobře zastřešen.
O Rock for People 2008 slyšel snad každý z nás. Koná se od 3. do 5. července v Hradci Králové a své zastoupení zde nalezne velké množství hudebních žánrů, takže si v něm každý vybere to své. Nejdůležitější však je, že zde vystoupí kultovní skupina Offspring, která se po dlouhých letech opět vrací na hudební scénu. Jinak zde vystoupí interpreti jako například 100°C, Dreadzone, Aneta Langerová nebo Madball. Madball jsme měli možnost zhlédnout již minulý rok na Brutal Assault 2007 a musím uznat, že na ně velmi ráda vyrazím opět.
Pro milovníky opravdu tvrdé hudby je zde Brutal Assault 2008. Odehraje se ve vojenské pevnosti v Jaroměři poblíž Hradce Králové. Jako novinář jsem se ho zúčastnila již minulý rok a odvezla jsem si sebou spoustu zajímavých zážitků. Nejčastěji zde uslyšíte black, trash, core nebo death metal. A jestli vás někdy zajímalo jak zní pagan, neurotic nebo doom metal, tak máte jedinečnou příležitost to zde zjistit. Do batůžku si nezapomeňte krom svačinky od maminky rovněž přibalit pár kanad, obojek s bodlinkama a pláštěnku. Uvidíte, že se vám určitě budou hodit.


Počet hlasů: 11014, aktuální průměr: 2.7006
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) A s dětstvím je konec
2 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
3 ) Masters of Rock 2008
4 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
5 ) Vizovice Rock - Metal party
6 ) Léto ve znamení festivalů
7 ) Metalový dudák opět v Česku
8 ) Komiks
Počet názorů: 2 Přidat názor Zobrazit vybrané