Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Cvach Marek - 13 let, 03.09.2008, rubrika: Kritiky a recenze
Tři roky po komerčně úspěšném prvním dílu série z dílny C. S. Lewise „Letopisy Narnie“ se vrací pokračování. Naší známé čtveřici hrdinů uběhl v reálném životě necelý rok, ale čas v Narnii je o 1 300 let dále.

Celá země je sužována zlem, tentokrát v podobě občanské války. Edmund, Lucinka, Zuzana a Petr se vrací zpět tam, kde prožili krásné časy a potkali ta nejrůznější mluvící zvířata, aby všechno vrátili k dobrému.
Nikdo z nich ale s návratem do Narnie dopředu nepočítal. Během doby, co zde nebyli, ovládli celou zemi králové z dynastie Telmarínů, kteří všechny pradávné „Narniany“ (kentaury, obry, skřety…) vyhnaly a povraždili. Princ Kaspian měl být poslední tajnou nadějí. Jednu deštivou noc se ale strýci Kaspiana, Mizarovi narodí syn. Mizar si pak jednoduše umane, že prince zabije, aby trůn připadl jeho synovi. Učitel Kaspiana zachrání a poradí mu, aby utekl do lesa a snažil se skrývat před vojsky Mizarovy armády. Kaspian ale potkává trpaslíky, kentaury a další nadpřirozené bytosti, o kterých do této chvíle vůbec nevěděl, že existují. Právě od nich se dozvídá krutou pravdu. Oni jsou pradávní „Narniané“ a skrývají se před telmarínskými vojsky. Kaspian si uvědomí, že musí pomoci dobru zvítězit nad zlem a sesadit krále Mizara. Založí tedy armádu a na pomoc si zavolá naši „čtyřku“.
Celý děj dále šlape jako zpomalené hodinky a extrémně se protahuje. Film se svou stopáží 147 minut není žádné sladké kafíčko, takže když ho sledujete pozdě večer při exkluzivní předpremiéře, můžete usnout…
V jednoduchosti příběhu může být i krása. Od lidí, kteří četli celou knižní řadu této fantasy a zhlédli oba dva filmy vím, že děj filmu se ani v nejmenším nemůže rovnat knižní předloze. Všechno bylo vypuštěno a zůstala pouze malá hromádka, která nudí. Mně se to zdálo také, ale za zas tak špatnou věc to neberu. Všichni v sále se bavili, dokonce během filmu i několikrát tleskali, tak proč nadávat? Sice samotné dialogy stály za bačkoru, ale skvělá animace a bojové scény držely film nad vodou. Herecké výkony nic moc, v některých scénách jsem herce nemohl vůbec vystát, například když minutu koukají do země a vůbec nemluví, ale to se asi u pohádek stává. Čistě a jednoduše – podle mě klasická slátanina, která ničí akorát jméno skvělého autora.


Počet hlasů: 8651, aktuální průměr: 2.6965
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

Toto je jediný článek autora.
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané