Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Masters of Rock 2008

Petríčková Lucie - 20 let, 05.09.2008, rubrika: Reportáže
S batůžkem a s podstatně větším stanem než minule jsme se vypravili na dalekou Moravu. Našim cílem se stalo městečko Vizovice, město pálenky J. R. Jelínka a letošního nejvíce očekávaného metalového eventu MOR.

Díky Českým drahám jsme se do cíle dostali poměrně pohodlně za pět hodin. Poměr mezi lidmi v černém tričku a místními obyvateli byl zcela nevyvážený. Trikoty Iron Maiden a Ador Adorath kam jen oko dohlédlo. Rovněž místní Albert a bankomat byl zcela v obležení metalistů. Domorodí obyvatelé však byli na tuto černou okovanou vlnu turistů připraveni. Vietnamský stánek s levnou „modo pro děvčata“ se v mrknutí změnil v metalshop jak vyšitý. Takže jestli jste nějakým nedopatřením přišli o obojek, nebyl problém si opatřit v cukuletu další.
Hned první den jsme se dočkali těch nejzářivějších hvězd celého festivalu. Vystoupili Ministry a Def Leppard. U vystoupení první kapely mě však překvapila mříž na pódiu. V mysli se mi vynořila otázka: Od kdy se musí tak drsná industrial metalová skupina jako je Ministry schovávat za mříží? Báli se snad, že by je trochu orosilo pivo z hozeného plastového kelímku, či co? Ostatní účinkující se očividně našeho krvelačného českého publika báli míň a zvládli to i bez mříží. Výborný výkon podali finští Korpiklaani nebo třeba švédští Sabaton. O nich přítel pronesl, že z nich vyzařuje hrdost starodávných bojovníků ze severu. Pod tribunou a vůbec v celém areálu jste měli možnost potkat spoustu zajímavých lidí. Jak maminek s dětmi ještě v plínkách (s metalem se musí začínat brzo), tak s lidmi, kteří na dortu už dávno sfoukli padesát svíček. Jeden z členů „staré gardy“ se nám svěřil, že takhle za metalovou muzikou spolu jezdí již dvacet let. Po celý festival bylo krásné počasí, pořádně sprchlo jen na Apocalypticu. Ale co by to bylo festival bez trochu bahna?

Co se týče organizace celého festivalu, tak si bohužel musím postěžovat. Na to, že festival se tolik let koná na stejném místě, mají pořadatelé ještě hodně co dohánět. Začnu s kempem, onen slibovaný a bezplatný byl opravdu malinkatý. Většině lidí, včetně nás, nezbylo nic jiného, než postavit stan na kopci v lese. Stage byla opravdu jen jedna a LCD obrazovka byla umístěna tak šikovně, že na ní měli pěkný výhled snad jen veverky na stromech. Rovněž přímo před hlavní tribunou byl postaven stan na kuřích nohách, který bohužel stál přímo ve výhledu.

Masters of Rock pro mě byl toto léto další nevšední zážitek. Poslechla jsem si kvalitní metalovou muziku a poznala jsem spoustu zajímavých lidí. I přes pár nepříjemností jsem si festival užila naplno a příští rok se na něj těším opět.Počet hlasů: 11013, aktuální průměr: 2.7465
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) A s dětstvím je konec
2 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
3 ) Masters of Rock 2008
4 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
5 ) Vizovice Rock - Metal party
6 ) Léto ve znamení festivalů
7 ) Metalový dudák opět v Česku
8 ) Komiks
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané