Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Praha se o víkendu stala rájem modelářů

Hanus Jan - 20 let, 03.11.2008, rubrika: Reportáže
Výstava modelů a hraček proběhla v Pražském veletržním areálu PVA Letňany 2. až 5. října 2008.
Na své si určitě přišli všichni, kteří se zajímají o modelařinu jako takovou, i ti, kteří přišli jen tak "očumovat".

Divácky velmi vděčnou, dětmi (a mnou) trvale obleženou atrakcí byl areál s rádiem řízenými modely nákladních aut, trucků a stavebních strojů. Malý traktor tu třeba naložil plnou korbu hlíny na náklaďák a ten vše pracně převezl na druhou stranu pomyslného městečka na skládku. Po cestě se však trochu hlíny vysypalo, a tak musela přijet uklízecí četa. V městečku nechyběla benzínka, myčka a semafory, které řídily všechny křižovatky. Kvůli případnému porušení předpisů zde číhal i policejní kamion s odtahovkou. No prostě parádní podívaná, u které jsem nějakou tu hodinku "vytuhnul".
Hned vedle modelu městečka byl velký bazén s modely lodí, přístavem a dokonce i s majákem. Na bazénu byl velmi živý provoz a každý návštěvník se mohl stát na chvíli dokonce kapitánem některé z lodí. Mně se to bohužel nepoštěstilo, zástupy dětí byly nad mé síly.
Další podívanou, u které se tajil dech, byl sektor rádiem řízených letadel. Přihlížející žasli nad mistrovskými kousky "pilotů". Před vstupní halou "přistály" hned dvě tzv. "legendy". Jako první cvičné Aero L-29 Delfín, ve své době nejrozšířenější cvičný letoun na světě a stále premiant v počtu vyrobených kusů. Hned vedle stála slavná stíhačka MIG-21, do nedávna ještě součást výzbroje české armády. Ale pozor, nebyly to modely, ale skutečná letadla. Oba dva letouny měly otevřený kokpit, tak se dalo usednout i za pravý knipl. Zde u letounů či v kokpitu si mnoho rodičů pořizovalo fotky svých dětí, protože taková radost v jejich očích dlouho nebyla.
Heslo veletrhu je už několik let: ZÁBAVA PRO CELOU RODINU a já si myslím, že letos bylo naplněno na sto procent. Na své si přišly jak malé děti, tak i tatínkové, kteří mohli tajně nakoupit svým ratolestem krásného ježíška.


Počet hlasů: 8734, aktuální průměr: 2.9835
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Praha se o víkendu stala rájem modelářů
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané