Dnes je Pondělí 23 duben 2018, svátek má Vojtěch

BRUTAL ASSAULT 2009 - „Kdo poguje, nezlobí.“

Petríčková Lucie - 20 let, 30.06.2009, rubrika: Aktuality
Rock for People máme už za sebou, ale půlka léta je stále ještě před námi. Pro ty, co začali propadat depresím, že budou muset jet na chatu sekat trávu, mám dobrou zprávu. Čeká nás ještě Brutal Assault!

Do Hradce Králové už trefíme a do Jaroměře je to odtamtud coby podnapilý metalista kelímkem dohodil. Takže rychle se převlečte do černého, bodlinky na ruku, obojek na krk a hurá na pevnost Josefov. Festival se koná od 6. - 8. srpna.

Letošní pořadatelé BA si zvolili za motto: „festival proti násilí a netoleranci“. Já bych k tomu dodala ještě slogan: „Kdo poguje, nezlobí.“

Co nám letos, tedy krom krásné temné atmosféry pevnosti a pořádně tvrdé hudby může BA nabídnout?
Jednak naprosto nevídanou rozmanitost národností členů kapel. Krom tuzemských a amerických skupin (např. Biohazard) či již tradičně kapel ze severu (jako švédských Opeth nebo norských Immortal) se na nás přijedou podívat až z dalekého Mexika členi grind corové Brujeria, Australané z Psycroptic, rumunští „black/ambient/folk metalový“ interpreti z Negura Bunget a spousta jiných cizokrajných muzikantů.

Velmi zajímavé bude zajisté vystoupení izraelské Orphaned Land, která svůj styl charakterizuje jako „middle eastern folk metal“. Velkou show nám zajistí například Madball. Jejich vystoupení jsem měla tu čest vidět už několikrát a nikdy mne nezklamali. Švédi z Pain vás dostanou do varu svými chytlavými melodiemi a zpěvákovým mužným hlasem. Walls of Jericho nám nabídnou podmanivé metal corové rytmy.

Co se organizace stanového městečka a sanitárních zařízení týče, tak nám pořadatelé slibují větší pohodlí než v uplynulých ročnících. Pro stany bude mnohem více místa, takže se nebudeme muset mačkat v lesíku a sprch bude údajně taky požehnaně. Třeba tenhle rok i ten kartáček na zuby nepřijde nazmar. Na své si přijdou i suvenýrů chtivý návštěvníci, stánků jak s oblečením, tak s jídlem by mělo také přibýt.

Já tedy nevidím důvod proč na počátku srpna sedět doma. Jak nejlíp si užít peníze z letních brigád nebo rozbitých prasátek než právě na nejnadupanějším festivalu tohoto léta?


Počet hlasů: 13091, aktuální průměr: 2.9882
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) A s dětstvím je konec
2 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
3 ) Masters of Rock 2008
4 ) Jak to vypadalo na Rock for People 2008
5 ) Vizovice Rock - Metal party
6 ) Léto ve znamení festivalů
7 ) Metalový dudák opět v Česku
8 ) Komiks
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané