Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

O nás

Projekt JuniorMedia nabízí pomocnou ruku každému, kdo by to chtěl zkusit. Nabízí mladým lidem k osahání a důkladnému prozkoušení všechna moderní média.

Každý, kdo chce, má možnost vytvářet vlastní televizní či rozhlasové pořady, může psát a publikovat vlastní texty, může být mladým novinářem i technikem, který činnost médií zajišťuje.

Zájemcům o televizní tvorbu je určen projekt JuniorTV. Příkladem může být Dětská televize, která v České republice funguje od roku 96. Jedná se o síť televizních redakcí, v nichž děti a mladí lidé vytvářejí pravidelné zpravodajství o událostech v jejich regionu. Zpravodajství je vysíláno v sítích kabelových televizí. Mladí redaktoři vytvářejí i své původní autorské pořady věnované všem tématům, které jejich autory zajímají.
Projekt JuniorRadio nabízí podobný servis každému, kdo by chtěl vyzkoušet práci v rozhlasovém studiu.
Konečně projekt JuniorPress nabízí možnost vyzkoušet si klasickou novinářskou práci. Na serveru projektu mohou mladí redaktoři publikovat zpravodajství, své názory a komentáře k dění kolem sebe, stejně jako vlastní literární díla nebo fotografie.

Aktivním účastníkem projektů se může stát každý, kdo má zájem a komu ještě nebylo 26 let. Více na Jak se stát spolupracovníkem JuniorPress.cz.

Jakékoli další informace o našich projektech můžete získat na centrum@juniormedia.cz