Dnes je Úterý 24 duben 2018, svátek má Jiří

Vernon Bůh Little

Pletichová Tereza - 16 let, 24.09.2007, rubrika: Kritiky a recenze
Pokud neradi čtete nezajímavé knížky z minulého století, tak je tato kniha přesně pro vás. Kniha, u které se nebudete rozhodně nudit. Není to taková ta spisovná knížka, která mladistvé nezajímá, právě naopak.

Knížku Vernon Bůh Little jsem nedávno dočetla. Nerada čtu knížky typu Ota Pavel, Karel Čapek a další, proto se mi tato kniha 21. století velice dobře četla a chápala. Knihu bych radši doporučovala mladší generaci, protože starší generace by asi neunesla vulgarity v knížce. První dějství má název: Život je děvka - to vypovídá za vše.

A teď něco o autorovi. Autorem je chlápek, který propadl automatům, dal se na kokain a od souseda schytal průstřel. Svůj první román napsal ve 36 letech kvůli dluhům. Jmenuje se Peter Finlay, a protože mu doktoři museli dát po bouračce novou vizáž, rozhodnul se pro pseudonym. Dirty But Clear Pierre je něco jako hodný kluk s kalnou minulostí.

Od začátku knížky je každému jasné, že si katastrofální život znuděného velkoměsta nevymyslel, ale prožil. ,,Na tomhle světe jsou v bezpečí jenom hlupáci, co všude choděj ve stádu a absolutně o ničem nepřemejšlej´´, říká šestnáctiletý Vernon. A jelikož ho právě obvinili ze školní masové vraždy, kterou evidentně spáchal jeho spolužák Jesus, těžko mu to vymluvíte. A jak příběh pokračuje dál?

Pokud vás zajímá, jak se nakonec vražda vyřeší, knížku si určitě přečtěte. Příběh je o to zajímavější, že není zcela vymyšlený.

I když je kniha přeložena z anglického originálu, myslím si, že ji David Petrů přeložil moc dobře.

Nevím, čím bych skončila, ale asi tím, že už jen málo mladých lidí čte, ale tato knížka je daleko zajímavější než vraždy v televizi, proto vřele doporučuji.


Počet hlasů: 9590, aktuální průměr: 2.5471
Ohodnoť tento článek (známkování jako ve škole) : 1. 2. 3. 4. 5.

Ostatní články autora :

1 ) Umírá můj život, umírám s ním
2 ) Zbyly s nás jen trosky
3 ) Vzpomínky na minulost
4 ) Bosá dívka
5 ) Milovala jsem
6 ) Zapomněla jsem
7 ) Chtělo by začít znova
8 ) Život
Další autorovy články >>
Počet názorů: 0 Přidat názor Zobrazit vybrané